Milujete second handy? Víme o těch nejlepších!

| Autor: Marta Pušová | Rubrika: Trendy

Nakupování v „sekáčích“ se těší čím dál větší oblibě. Dává to smysl – pokud máte štěstí, můžete v těchto obchůdcích narazit na skutečné skvosty jen za pár korun. A co víc – jelikož většina „hrabáků“ se zaměřuje na oblečení ze zahraničí, máte velkou záruku, že váš kousek bude široko daleko originál. Víte ale, na jaké sekáče se zaměřit? Pár vám jich doporučíme!

MINT

Příjemný vinohradský shop nabízí velký výběr vintage a retro kousků, najdete zde nové věci i second hand. „Nebavilo nás nakupovat v nákupních centrech a nosit věci bez příběhu, a tak jsme vytvořili Mint - vždy čerstvý mix s láskou vybraných nových, second hand i vintage kousků. „Chceme recyklovat a vyměňovat - ne jen kupovat hromady nových věcí,“ říkají majitelé obchůdku.

Adresa: U Kanálky 5, Praha 2
www.minthsop.cz

QUASIMODO

Ve vintage stylu se drží i sekáč v centru Prahy s názvem Quasimodo. Najdete tu velký výběr sukní, halenek, kabátů i doplňků. I když jsou ceny vyšší, kvalita jim odpovídá.

Adresa: Národní třída 37 (Pasáž Platýz), Praha
https://www.facebook.com/Quasimodo-191508817709/

UJETÁ ČÍČA

Jestli zbožňujete bláznivou a barevnou módu, Ujetá Číča je to správné místo pro vás. Z barviček, vzorů a nápadu vám tam budou oči doslova přecházet. Najdete zde ale i umírněné modýlky a také boty, kabelky, pánskou módu a originální šperky.

Adresa: Korunní 31, Praha
https://www.facebook.com/slowbazaar/?fref=ts

CRASHILY

Second Hand Crashily nastartoval svoji „kariéru“ na Letné, brzy mu však stísněné prostory obchůdky byly malé a tak zamířil do většího. V Crashily si přijdou na své především mladší ročníky, ale dají se zde najít jak bláznivé kousky, tak i outfit do kanceláře. Mimo jiné zde seženete originální výtvory Ester DIY, která se zaměřuje na jedinečné zdobení džínových vestiček, ale i dalšího oblečení. Velmi dobře zde funguje také internetový obchod.

Adresa: Ječná 14, Praha 2
https://www.facebook.com/crashily/?fref=ts

SLOW

Ano, i o second handu se dá říct, že je luxusní. Majitelka obchůdku Slow vybírá do nabídky věci velmi pečlivě, a tak zde dost často naleznete kousky velmi zvučných jmen slavných návrhářů. Pravda, ceny nejsou takové, na jaké jste zvyklí v běžných hrabácích, ale na druhou stranu, pokud toužíte po drahých značkách, v porovnání s novými zde zaplatíte jen zlomek ceny.

Adresa: Řeznická 21, Praha
https://www.facebook.com/slowbazaar/?fref=t

FRU:FRU

Ve fru:fru si přijdou na své opravdu všichni. Obchod totiž nabízí nejen dámskou, ale i pánskou a dětskou módu. Tento sekáč navíc bere také věci do komise, takže zde můžete nejen nakupovat, ale i prodávat svoje věci.

Adresa: V Jirchářích 6, Praha 1
https://www.facebook.com/frufru-secondhand-113498195400162/?fref=ts

FIFTY-FIFTY

Další obchůdek s retro kousky se nachází na Vinohradech. Naleznete zde především oblečení z let 1960 – 1998, které majitelka shopu jezdí vybírat do Německa. Nejde však o žádné „svetry po babičce“, ale krásné oblečení, které vašemu šatníku udělá radost.

Adresa: Slezská 28, Praha 2
https://www.facebook.com/Secondhand-Fifty-Fifty-431332926904405/

MOLO BAZAR

Velmi útulný krámek vyrostl ve dvoře domu na Vinohradské 111. Najdete zde velmi elegantní módu i veselé kousky za rozumné ceny a milou a sympatickou obsluhu v krásném prostředí navrch.

Adresa: Vinohradská 111, Praha 2
https://www.facebook.com/molobazar

Další články z rubriky

Nejoblíbenější džíny: Co všechno na vás prozradí?

Nejoblíbenější džíny: Co všechno na vás prozradí?

Včera | Málokterý ženský šatník neobsahuje ani jedny džíny. Určitě i vy ve své skříni pár denimových kousků…

Jak se starat o kosmetiku? Laky do lednice, pudry do sucha!

Jak se starat o kosmetiku? Laky do lednice, pudry do sucha!

16. 4. | S příchozím jarem byste si měla dopřát nejen detox těla, ale i detox kosmetické taštičky.…

Stop koláčům v podpaží: Jak se zbavit pocení?

Stop koláčům v podpaží: Jak se zbavit pocení?

13. 4. | Dlouho očekávané jaro se konečně dostavilo a s ním i období nepříjemného pocení a vlhkých fleků v…

Módní chyby, které vám škodí: Těchto se vyvarujte!

Módní chyby, které vám škodí: Těchto se vyvarujte!

11. 4. | Obdivujete krásně a vkusně oblečené ženy v časopisech nebo na sociálních sítích, ale máte pocit, že…